Mūsų Naudojama Įranga

Iš DigitalVoice Lithuania.
Pereiti į navigaciją Jump to search

Bandomasis DMR "komplektas" Dalis I

Dipolė antena 2m ir 70cm "viename" ir radijo kompleksas

dipolinė antena
radijo kompleksas

Kadangi klasikinis DMR prisijungimo taškas garantuoją veikima tik kelių šimtų metru spinduliu, buvo pabandyta pasigaminti komplektą kuris garantuotu pasiekiamumą kelių kilometrų spindulių.

Antenos vibratoriai pagaminti iš 4mm varinės vielos, kotas stiklo pluošto strypas. Informacija gamybai plačiai pateikiama internete. Antena labiau tinkama naudoti RX režimui. TX režimu naudoti atsargiai įsivertinus, kad jos banginė varža nėra 50 omų ir galimos problemos su atspindžiais.

Radijo dalį sudaro raspberry pi kompiuteris su įdiegta Pi Star sistema. Ant raspberry pi  sumontuotas BI7JTA sukurtas MMDV modemas.

Signalus į eterį transliuoja ir priima Motorola GM360 radio stotelė. Sistema veikia Simplex režimu.

Vartotojo dalis legendinis Baofeng DM1801 su įdiegta OpenGD77 programine dalimi.

Antena pakabinta 6m aukštyje garantuoja DMR prisijungimo taško veikimą 2-4km spinduliu.

Bandomasis DMR "komplektas" Dalis II

Antenos evoliucija iš dipolės į super-J anteną. Visos antenos dalys iš aliuminio, varžtai ir veržlės nerūdijančio plieno, konturus laikantis žiedai - nerūdijančio plieno. Projektas rastas internete, visi matmenys "daugmaž" nes reikės derinti. Pajungimo kabelis RG400 double copper braid, ilgis pagal poreikį, gale N lizdas. Kabelis su visu antgaliu prieš lituojant prijungtas prie NanoVNA analizatoriaus ir sukalibruota. Nes kabelis ir jungtys ineša savas paklaidas, kas nėra kritiška, bet jų geriau vengti. Derinimui būtinas minimalus prietaisas NanoVNA Visi vamzdžiai d-10mm.

Bendras vaizdas

Detaliau
Rodmenys be kabelio ir antgalio kalibracijos
Rodmenys su kabelio ir antgalio kalibracija
Matmenys